Времетраене [мин]: 110
Коментар на срещата

начало: 07:40 часа:

ПЪРВИ СЕТ: (сервис за Григор Димитров):

0:1 Ужасно начало на двубоя за Григор Димитров, който след двойна грешка допусна пробив и загуби подаването си.

0:2 Отличен сервис-гейм на Лайович, който успя да затвърди пробива на 0.

1:2 Димитров взе подаването си и откри сметката си в двубоя. И в този гейм обаче българинът допусна традиционната си двойна грешка.

1:3 Още един гейм на 0 за Душан Лайович.

2:3 Григор Димитров отново имаше проблеми при подаването си. Българинът спечели последните 3 точки в гейма, който успя да обърне от 15:30, за да се доближи само на гейм от опонента си.

2:4 За първи път от началото на двубоя Лайович изгуби точка при свой сервис, но въпреки това успя да вземе подаването си убедително на 15.

3:4 Гейм на 0 за Григор Димитров.

3:5 Пореден гейм на 0 за Лайович, с който той принуждава Димитров да сервира за оставане в сета.

4:5 Труден гейм за Димитров, но българинът все пак остава в сета. След паузата Лайович ще сервира за успех в първата част.

4:6 Гейм и първи сет за Душан Лайович. Сърбинът загуби 2 точки в този гейм, а общо в сета загуби едва 3 на свой сервис. Това се оказа и решаващо за изхода на сета, който беше решен след пробив в началото.

ВТОРИ СЕТ (сервис за Григор Димитров):

1:0 Димитров открива резултата във втората част с бърз гейм на сметката си.

2:0 Григор проби за първи път от началото на двубоя и взима преднина в сета. Българинът взе гейма на 15. Играта приключи с грешка на Лайович в близост до мрежата.

3:0 Странен гейм, в който Димитров поведе с 40:0, а след това му се наложи да отразява точки за пробив. Българинът се справи и в крайна сметка затвърди брейка, което е най-важното в случая.

3:1 Гейм на 0 за Душан Лайович.

3:2 Лайович връща пробива. При 15:40 българинът направи двойна грешка и сдаде подаването си без борба.

4:2 Още един пробив, след който Димитров отново има преднина от два гейма. Българинът поведе с 40:0 и реализира втория брейк-бол, след като Лайович допусна грешка до мрежата.

5:2 Пробивът този път е затвърден и след паузата Лайович ще сервира за оставане в сета.

6:2 Още един пробив за Григор Димитров, който му осигурява сет номер две. И в този гейм Лайович допусна елементарна грешка в близост до мрежата, при това при сетбол.

ТРЕТИ СЕТ: (сервис за Григор Димитров):

0:1 Финалната част започна с пробив за Лайович. Геймът приключи с двойна грешка на Димитров.

0:2 Пробивът на Лайович е затвърден с бърз гейм на 15 за него.

1:2 Димитров открива сметката си във финалния сет.

1:3 Много равностойна игра, която приключи с изключителен слайс от бекхенд на Лайович.

2:3 Чутовен гейм, който за радост е на сметката на Григор Димитров. Българинът остава в мача, но има да връща пробив. За справка Григор е направил 7 двойни грешки от началото на мача, а Лайович - една.

3:3 Григор Димитров връща пробива. Българинът поведе са 40:30 и успя да реализира още първия брейк-бол, след като излезе успешно на мрежата.

4:3 За първи път от началото на сета Димитров излиза напред в резултата след гейм на 15 в негова полза.

4:4 Лайович изравнява резултата в сета след гейм на 30 на сметката си.

4:5 Ужасно. Григор Димитров беше пробит, след като допусна две двойни грешки в гейма. След паузата Лайович ще сервира за място на четвъртфиналите.

4:6 ГЕЙМ, СЕТ, МАЧ - ДУШАН ЛАЙОВИЧ. Сърбинът взе гейма на 0, като приключи с ас по правата.